Austria

Kus käidud, kuhu minna
Kasutaja avatar

Teema autor
tossakas
Foorumi liige
Foorumi liige
Postitusi: 11
Liitunud: 15. Märts 2017, 21:26
Asukoht: Eesti
GPS: Peiying PY-GPS5012 (muditud), autos:8 Core Android
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Austria

#1

Postitus Postitas tossakas »

Austria reisisihina on minu jaoks üks lemmikumaid sihtkohti. Ja just automatkaja seisukohast ei ole see riik vaatamata paljudele külastuskordadele ikka veel ammendunud. Saab seal käia ka lennureisiga, kuid sellisel juhul piirdub reis tõenäoliselt mõne suurlinnaga ja nende losside jalossiparkidega. Tõeline ilu ja võlu avaneb aga ikkagi auto-moto matkajale. Siis pääsed sa ligi uhketele mägedele ja koskedele ja muidu väga huvitavale loodusele. Püüan siin jõudumööda tuua välja mõned meeldejäävamad paigad Austria külastamiseks. Enamuses olen ise läbi käinud ning mõned on minu selle aasta unistustes.

Eisrieswelt, Austria - väga lahe jääkoobas ja ümbrus kah huvitav. Mäe all suur parkla, kus sai ka ööbitud.
Dachsteini mägi ja vaateplatvormid. Ramsau külast läheb trossraudtee Dachsteini mäele (2995 m, liustik tagab aastaringse suusatamise võimaluse) – sellel mäel on suured vaateplatvormid, tippude vahel rippsillad jne.
Hoch-Imst, Österreich - peaks olema maailma pikim relssidel kelguga mäest laskumisrada.
Kaprun, Austria- veehoidla ja matkarajad.
Klangenfurt ja Minimundus - ilus järv, tore linnake ja muidugi väga paljude maailmakuulsate hoonete minikoopiad.
Halstatt ja soolakaevandus - Fantastiline linnake järve kaldal oma huvitavate majadega, pealuudega kirikuga ning kõrvaloleva soolakaevandusega.
Liechtensteinklamm - fantastiline kanjon, kus veemüra paneb kõrvad lukku ja vaade tuletab meelde looduse võimsust. Jalutuskäik selle ääres on igat oma minutit väärt.


Jooksvalt täiendan, tasub pilku peal hoida! :P
Viimati muutis tossakas, 20. Märts 2017, 22:00, muudetud 2 korda kokku.


Kasutaja avatar

Marmes
Administraator
Administraator
Postitusi: 206
Liitunud: 15. Märts 2017, 17:37
Asukoht: Vahi
GPS: Garmin DriveSmart 76 LMT-D | fenix 5X
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Austria

#2

Postitus Postitas Marmes »

tossakas kirjutas: 20. Märts 2017, 20:56 Austria reisisihina on minu jaoks üks lemmikumaid sihtkohti.
Absoluutselt nõus. Olen ise küll vaid paaril korral seal käinud, aga tunne selline, et tahaks ikka ja jälle tagasi. Need mäed, ülimalt korras ja ilusad majad, lillevannid, rahvariided, pubid ja schlaager, "Milka" lehmad jne jne.
Mulle meeldib ka see, et juulikuus lumi on maas ja ongi. Meie viimane reis jäi küll päris kaugesse minevikku, täpsemalt öeldes aastasse 2008, kui sai tehtud Itaalia ringreis ja siis sai käidud ka Austrias. Kavas oli minna Hintertuxi kõrgeimasse punkti - 3250 m.
Aga plaan on Austriat ka ka Šveitsi uuesti külastada, kindlasti. Panen kõrva taha ka sinu poolt jagatud kohad :!:


Vasta Eelmine teemaJärgmine teema