Teenused

MONITORI KALIBREERIMINE

Fototöötluse aluseks on monitor ja enne kui hakata fotosid töötlema, on kindlasti vajalik monitori kalibreerimine, sest isegi ka uuel ja parimal monitoril aja jooksul värvid muutuvad. Samuti ei ole monitori tehaseseadetel paigas ei kontrast ega ka valgustugevus/heledus.
Kalibreerimata monitor on ka peamiseks põhjuseks, miks prinditud fotodel on värvid paigast ära ja ei vasta sellele, mida sa oma monitoril näed. Ja kui sellisel monitoril fotosid töödelda, siis töödeldakse värve veel rohkem paigast ära. Kalibreerimine võiks ideaalis toimuda iga 2-6 nädala tagant.

* Esmakordne kalibreerimine: 50 €
Sisaldab arvutisse vajaliku tarkvara installeerimist, monitori kalibreerimist vaikimisi foto standardile (6500 Kelvinit, 120 cd/m², Gamma 2.2), monitorile ICC värviprofiili loomist ja selle aktiveerimist.

* Korduskalibreerimine: 25 €
Kuna aja jooksul paratamatult arvuti monitori värvid muutuvad, siis tuleb aeg-ajalt monitore uuesti kalibreerida. Korduskalibreerimine võiks toimuda ideaalis 2-6 nädala tagant, kuid hiljemalt iga 3 kuu tagant eeldusega, et varem arvutisse installeeritud kalibreerimistarkvara ei ole ära kustutatud.
Korduskalibreerimine sisaldab monitori uuesti kalibreerimist, ICC värviprofiili loomist ja selle aktiveerimist.

Kalibreerimiseks kasutan professionaalset kalibraatorit X-Rite i1 Display Pro.

Miks on monitori kalibreerimine oluline?

 

Peegelkaamera sensori puhastus

* Cropsensor (APS-C/DX) & täiskaadersensor: 17 €

M e e d i a
P o s t i t u s e d
M e t a