Teenused

MONITORI KALIBREERIMINE

Fototöötluse aluseks on monitor ja enne kui hakata fotosid töötlema, on kindlasti vajalik monitori kalibreerimine, sest isegi ka uuel ja parimal monitoril aja jooksul värvid muutuvad. Samuti ei ole monitori tehaseseadetel paigas ei kontrast ega ka valgustugevus/heledus.
Kalibreerimata monitor on ka peamiseks põhjuseks, miks prinditud fotodel on värvid paigast ära ja ei vasta sellele, mida sa oma monitoril näed. Ja kui sellisel monitoril fotosid töödelda, siis töödeldakse värve veel rohkem paigast ära. Kalibreerimine võiks ideaalis toimuda iga 2-6 nädala tagant.

* Monitori kalibreerimine: 50 €
Sisaldab arvutisse vajaliku tarkvara installeerimist, monitori kalibreerimist vaikimisi foto standardile (6500 Kelvinit, 120 cd/m², Gamma 2.2), monitorile ICC värviprofiili loomist ja selle aktiveerimist.
Kuna aja jooksul paratamatult monitori värvid muutuvad, siis tuleb aeg-ajalt monitore uuesti kalibreerida. Korduskalibreerimine võiks toimuda ideaalis 2-6 nädala tagant, kuid hiljemalt iga 3 kuu tagant.

X-Rite tehniline tugi: Tüüpiline kasutaja kalibreerib monitori iga kahe nädala tagant. Kui märgata muutusi monitori töös, on aeg seda uuesti kalibreerida. Kui oled nõudlik värvide suhtes või töötad värvide täpsust nõudvate töödega, siis tasuks kalibreerida iga nädal või isegi igapäevaselt. Kui monitor on stabiilne ja hoiab kalibreeritud taset, siis võib kalibreerida iga kuu aja tagant.

Kalibreerimiseks kasutan professionaalset kalibraatorit X-Rite i1 Display Pro.

Miks on monitori kalibreerimine oluline?

 

Peegelkaamera sensori puhastus

* Cropsensor (APS-C/DX) & täiskaadersensor: 17 €

M e e d i a
P o s t i t u s e d
M e t a