Minust

Tere, külaline!

Fotopisiku sain külge oma isalt juba kümneselt. Olen läbi käinud ka analoogfoto ajastu ilu ja võlu. Veetnud palju aega pimikus ise filme ja fotosid ilmutades. See oli minu jaoks imeline aeg fotograafias ja täna võin end julgelt nimetada “vana kooli” fotograafiks. Hindan ja jäädvustan reaalsust ja lihtsust. Lihtsuses peitub võlu ja nagu üks tuntud fotograafki on öelnud: “Fotograafia ongi lihtne, ärgem ajage seda keeruliseks.” Mulle meeldivad lõbusad inimesed, pean lugu heast huumorimeelest ning ka sessioonidel püüan teid igati lõbustada.

Omal ajal oli soov astuda Tartu Kunstikooli, skulptuuri erialale. Saatuse tahtel aga sattusin Tartu Kunstigümnaasiumi, mille ka kunstikallakuga lõpetasin. Olen õppinud Eesti Maaülikoolis ehitusinseneri erialal, hooldanud kõrgtehnoloogilisi masinaid, tegelenud IT alal ja omandanud programmeerimise tõdesid,  kuid ikkagi on fotograafia see, mis mind paelunud ja enda juures hoidnud. Fotograafia, see on justkui elustiil.

Aktiivselt olen fotograafiaga tegelenud aastast 1988. Alates 2010.a. jäädvustan ka portreesid, peresid ja pulmi.

Kuna tehnika ja tehnoloogia on pidevas arengus, siis toimub ka minu puhul elukestev õpe ja täiendan ennast pidevalt. Oma töös kasutan Canoni professionaalset fototehnikat.

Läbitud koolitused & workshop’id:

 1. 2013 – Stuudiofoto ABC (Viktor Koshkin & Kristjan Lepp )
 2. 2013 – Stuudiofoto (Andres Jalak)
 3. 2014 – Portreefoto ja kompositsioon (Urmas Ääro)
 4. 2014 – Pulmafoto workshop (Urmas Ääro)
 5. 2016 – Creative Live: Speedlight Basics (Mike Fulton)
 6. 2016 – Creative Live: Color Management (Eddie Tapp)
 7. 2016 – Creative Live: Studio Lighting – The Power of Control (Tony Corbell)
 8. 2016 – Creative Live: Wedding Photography – Capturing the story (Rocco Ancora, Ryan Schembri)
 9. 2016 – Creative Live: High Fashion Wedding Photography (Brett Florens)
 10. 2016 – Creative Live: The Wedding Project (Doug Gordon)
 11. 2016 – Creative Live: Photography Project (Doug Gordon)
 12. 2016 – Creative Live: 101 Solutions to Common Photography Problems (Roberto Valenzuela)
 13. 2016 – Creative Live: Wedding Photography (Marcus Bell)
 14. 2016 – Creative Live: Location, posing, execution (Roberto Valenzuela)

Sertifikaatid ja tunnistused:

 1. Harvad Computer Science E-7, Digital Photography

**************************

Teised minust

Suur aitäh. Jäime kogemusega väga rahule. Pildid saab tõesti kiiresti kätte 🙂
Tiiu & Tauno, 16. september 2017

Oleme meeletult tänulikud piltide eest! Meie tunne, et midagi head küll ei tulnud, oli väga petlik. Tegelikult on meil kuhjaga imelisi pilte, millest parimate väljavalimine on keeruline töö. Meie oleme igatahes tohutult rahul ja väga tänulikud!
Annika ja Egert, 16. august 2017

Ainult kiidusõnad! Pildid ilusad ja kiirelt käes, inimesena tegu väga laheda ja meeldiva mehega. Super! Aitäh veelkord! 🙂
Merily Meiel, 25. august 2015

Suur aitäh! Kõik pildid on imeilusad! Hoolimata sellest, et väikemees meiega koostööd ei teinud, olete saanud temast nii ilusaid võtteid. Aitäh, oleme väga väga rahul!
Laura Johanson, 14. august 2015

Marioga pildistamas käia oli väga vahva kogemus. Ainuüksi pildid on suurepärased ning toovad naeratuse näole, rääkimata sellest, et näha sain neid juba sama päeva õhtul. Peale ilusate piltide ja toreda lõunapoolikule sain tuttavaks super toreda inimesega :)!
Greete, 17. august 2014

Oleme väga rahul piltidega, teinekordki. Väga tore inimene ka pealekauba, suured tänud :)))
Jane, 3. august 2014

Kaks korda oleme käinud pildistamas ja mõlemad korrad oleme väga rahule jäänud piltidega! Pildid on väga ilusad ja oleme nad saanud ka väga kiiresti kätte,mis on väga positiivne! Ka kolmas kord on plaanis minna 😀
Piret, 9. juuli 2014

Suurepärane kogemus ja super pildid. Kes enne kahtles, siis võtke kindlasti ühendust. Hetked mööduvad, pildid jäädvustavad need
Anneli, 13. detsember 2013

Meie jäime piltidega väga rahule, eelkõige seetõttu, et Mariol oli palju huvitavaid mõtteid ning oskas neid ka ellu viia. Üleüldse väga meeldiv ja tore inimene. Aitäh 🙂
Anni & Rauno, 25. august 2013

Pildistamine ja meeleolu oli super-tegemist toreda inimese ja mis kõige tähtsam väga hea fotograafiga. No 600 kaadrit ja nendest enamus õnnestunud-tsiteerides üht poliitikut´´Pole paha´´:D Me täname sind Mario!!!
Anne Loho, 25. august 2013

Mario poolt tehtud fotod jäävad meile alatiseks meelde tuletama neid ilusaid hetki, mida läbi elasime. Mario oskab tabada õiget hetke, tal on väga hea kompositsiooni tunnetus ja tore huumori meel. Pildistamise ajal loodud positiivne õhkkond ning improviseerimine loovad omaette elamuse. Väga meeldiv inimene ja tubli fotograaf, keda julgelt soovitame jäädvustama oma elu tähtsaid hetki! Kindlasti tuleme fotosessioonile ka teine kord! Aitäh Sulle!
Aivar & Natalia, 13. august 2013

Väga tore ja meeldiv oli Marioga pildistada 🙂 Pildid tulid ka super ilusad. Oleme perega väga rahul. Teinekordki 😉
Karmen-Isabel, 5. august 2013

Fotosessioon oli tore. Kõik pildid on super kenad. Mariol oli palju huvitavaid ideid, väga professionaalne. Soovitan soojalt.
Ceelia, 11. juuli 2013

Olen Marioga tehtud fotosessiooniga väga rahul. Mario oskab õigeid hetki tabada ning pildil pärast värvid ilusti välja tuua. Tulemuseks olid huvitavad ning kaunid fotod. 🙂 Teinekordki!
Sigrit, 25. juuni 2013

Marioga oli väga tulemusrikas sessioon! Tal on lisaks värsketele ideedele ja heale silmale piltide osas ka imeline võime sind ülivabalt ennast tundma panna. Julgustab proovima erinevaid asju ning tulemus on väga ilus! Kindlasti teeme veel
Erika, 13. juuni 2013

Need tehtud fotod on nagu ilus hetk, mis tänu sinule kestab veel kaua! Aitäh! Ja uute piltideni juba õige pea!
Lagle, 10. juuni 2013